Electroneum – jedna pravdivá recenze

Těžba virtuální měny je hitem dnešní doby, zapotřebí jsou však často velmi výkonné počítače. U měny electroneum je tomu ale jinak, vytěžíte si jí i na mobilu.

Na internetu najdete celou řadu návodů a recenzí ohledně poměrně nové kryptoměny jménem electroneum. Prakticky je pravidlem, že jsou velmi kladné a ani nevíte, která výhoda z dlouhého seznamu je vlastně ta nejlepší. Je však pravda vše, co se v těchto článcích dočtete?

 

Jedná se o podvod?

O podvod nejde, skutečně těžíte elektronickou měnu jak je deklarováno. To kolik jí však skutečně získáte nebo v jakém směnném kurzu už je věc další.

 

Jde pouze o simulaci těžby, při které aplikaci běží na pozadí a nežere tak baterku?

Ano, program skutečně běží na pozadí, nicméně aplikace na pozadí rozhodně energii spotřebovávají. To že spotřebu nevidíte, neznamená, že se neděje. Navíc musíte mít neustále zapnutý internet, tedy data nebo wi-fi, což je další tvrdá rána pro baterku mobilu. Na obrázku níže můžete vidět % využití baterie dle statistik mobilu na kterém jsem aplikaci testoval, jednalo se o 3 plné nabití.

Výhodou je alespoň pouhá simulace těžby, což nenutí mobilní telefon vytvářet složité výpočty, a aplikace tak není pro telefon jistá smrt. To je také důvod, proč není zakázána v Google play jako jiné skutečně těžební aplikace.

 

 

Kolik dat aplikace spotřebuje?

V tomto bodu přišlo poměrně příjemné překvapení, spotřeba dat není nijak závratně velká. Využití dat za den bylo lehce přes 1 MB, za měsíc vám tak z tarifu zmizí 32-40 MB.

 

Jaký je historický vývoj kurzu?

Ač často najdete články, že Electroneum má velmi dobře našlápnuto, dnes už tomu tak bohužel není. Na přelomu roku 2017/2018 cena sice rychle rostla, od poloviny ledna 2018 však ještě mnohem rychleji klesala. Z hodnoty 0,2 USD za ETN se za necelý rok hodnota propadla na dnešních 0,01 USD.

 

Vyplatí se těžba?

Zde pravděpodobně narazíte na velmi rozporuplný bod, kdy se články snaží vymýšlet nejrůznější pohádky, proč do toho jít. Cíl těchto recenzí je však úplně jednoduchý, získat pod sebe co nejvíce lidí podobně jako u klikaček.

Hash Rate (rychlost těžby) se pohybuje okolo 25-65 dle výkonu mobilního telefonu. Po testech na různých zařízení se mi tak podařilo vytěžit celých 3-6 ETN za 24 hodin. Výsledky jsou vypočítány průměrem, aby vyrovnali občasné pády aplikace, nefunkčnost při ztrátě signálu v metru a podobně. Pokud bych použil současný převodní kurz 1 ETN = 0,14 CZK, tak si nevyděláte ani 1 Kč za den.

Když si tedy vezmete spotřebu baterie, zaplácnutí mobilu další aplikací, nutnost si stále hlídat, zda aplikace není vypnutá a je povolený internet, tak už je na každém, jestli mu těch 25 Kč měsíčně za to námahu a opotřebení mobilu stojí.

2 thoughts on “Electroneum – jedna pravdivá recenze

  1. Electroneum je velky podvod.
    Nestahujte aplikaci. Netezte. Je vyzadovana rada nesmyslnych overeni. Instalace aplikaci.
    Blokuji ucty, penezenky i natezene tokeny.
    Je to i tak bezcenny token bez budoucnosti.
    Rozhodne nedoporucuji.

    1. Podvod to pravděpodobně nebude, jen vytěžené electroneum zkrátka nemá vůbec žádnou hodnotu. Proto také nedoporučuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *