Něco málo o mně

Moje první zkušenosti s podnikáním přišly už na střední škole s reklamou na obyčejném blogu. Když jsem později během tehdy nových státních maturit viděl nedostatek studijních materiálů, začal jsem po večerech tvořit studijní weby a přes den studovat VŠE v Praze. Po absolvování bakaláře jsem se vrhl na studium projektového managementu. Mohl jsem si zvolit podnikání, ale věřím, že u vlastního byznysu člověk musí své schopnosti v první řadě dokázat sám sobě a k tomu diplom určitě nepotřebuje. Mám rád tvořivou práci a hledání řešení neobvyklých situací a problémů.

 

Co mě motivuje?

Podnikání je jako hra, kde peníze jsou skóre. Trochu upravený citát Teda Turnera, který mi přijde naprosto přesný. Nikdy jsem se nesnažil zbohatnout, ale jen dělat práci, která mě baví. Peníze jsem nikdy moc nebral jako majetek, ale spíš jako body, které jsem se snažil neustále zvyšovat a soutěžil sám se sebou o kolik budu další měsíc lepší než ten předchozí. Ve školce jsem tvrdil, že přeci nebudu chodit do práce, když můžu jen vybírat z bankomatu. Kupodivu jsem se k tomu dostal opravdu blízko. Moje práce je pro mě můj koníček. Tohle je přesně dodnes můj životní cíl, dělat věci protože mě baví, protože je mám rád, a protože jen pak je i život zábava. Navíc když člověk vytváří i něco, co má skutečný přínos pro ostatní, to je pak ta pravá třešnička na dortu.

 

Co přesně dělám?

Hlavní náplní mé práce je provoz portfolia studijní webů, které patří ve své kategorii ke špičce u nás. Tomu odpovídá i vysoká návštěvnost a desítky milionů zobrazení reklamy ročně. V kategorii školství se stránky na počítadle TOPlist.cz nachází dlouhodobě kolem prvního místa. Nabízím zde jak přímou, tak i nepřímou inzerci. K dispozici je tedy možné zakoupit reklamu a připojit se k řadě v minulosti spokojených zákazníků. Další související činností je e-shop pro studenty s knihami, učebnicemi a přípravnými kurzy. Nechybí ani plno dalších drobných činností, nejnovější například vyhledávač brigád, ze kterého získávám provizi. Dříve jsem se věnoval PPC kampaním a affiliate marketingu, nicméně to mě příliš neoslovilo.