Cashback portály a jejich srovnání

Poslední rok se objevují na internetové scéně cashback portály, díky kterým si můžete nechat vrátit malou, ale občas i velkou část peněz z nákupu na internetu.

Princip těchto systémů je velmi jednoduchý. Internetové obchody snad už od digitálního pravěku nabízí provize svým partnerům za to, že jim přivedou návštěvníky, kteří u nich nakoupí. Pak ale přišel nápad, rozdělit se o tuhle provizi se samotnými zákazníky těchto obchodů. Myšlenka je to vskutku geniální, protože zákazníci přes tyto portály neprojdou jen jednou, ale chodí přes ně před každým nákupem, proto dostávají všichni provize znovu a znovu a znovu. Takže i když se o své výdělky rozdělí, získají celkově mnohem více a prospěch z toho mají všichni. Ideální situace.

 

Na trhu je momentálně plno systémů s různě vysokými provizemi, jaké jsou ty nejlepší?

Na konci článku najdete i přehledné shrnutí.

 

Cashback

Jako první stojí za to uvést Tipli.cz. Jedná o novější projekt, který je vlastně skoro úplně stejný jako jeho předchůdci, včetně vzhledu. V tom je naopak jeho výhoda – aby získal na už poměrně obsazeném trhu své místo, nasadil vyšší či dokonce nejvyšší provize, menší minimální výběry nebo třeba hromady akcí, jako například vysoké bonusy za první nákup. Také si můžete nainstalovat doplněk do prohlížeče, který upozorní pokud jste v obchodě, kde můžete získat peníze zpět a ani o tom nevíte. Velmi šikovná vychytávka za jejíž instalaci navíc získáte i drobný finanční bonus.

Registrace na Tipli.cz (otevře v novém okně)

 

cashback

 

Naopak mezi nejstarší patří PlnaPenezenka.cz. Tahle peněženka má sice lehce nižší odměny, nicméně najdete tu i plno jiných vychytávek jako vstupní bonus nebo pravidelně aktualizované slevové kupóny a akce do partnerských obchodů, kde pak navíc získáte i vytoužený cashback. Já osobně využívám tento portál, protože je v něm více obchodů, které používám – vlastně všechny kromě Alzy. Třeba Wedos nebo Ebay na Tipli.cz zatím nenajdete. Také nechybí doplněk do prohlížeče.

Registrace na PlnaPenezenka.cz (otevře v novém okně)

 

Refundo sice nepatří mezi nejznámější nebo nejpřehlednější, a dokonce ani nenabízí nejvyšší odměny, přesto však rozhodně stojí za pozornost. Nabízí totiž velmi zajímavý věrnostní program, ve kterém získáváte body za návštěvy webu, uplatnění slevových poukazů nebo za recenze obchodů. Doplněk do prohlížeče za drobnou odměnu je samozřejmostí.

Registrace na Refundo (otevře v novém okně)

 

Jako poslední nechybí VratnéPeníze.cz, princip je opět stejný jako u předchozích. Znovu bonus za registraci nebo instalaci rozšíření do prohlížeče. Zajímavostí může být bonus za použití mobilní aplikace.

Registrace na VratnéPeníze.cz (otevře v novém okně)

 

Na závěr přehledné shrnutí:

Tipli.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: vysoká
Vstupní bonus: 0,- Kč (100 Kč za první nákup)
Odměna za doplněk do prohlížeče:  25 Kč
Minimální výplata: 1,- Kč
Časté akce za extra odměny

 

Plnapenezenka.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná
Vstupní bonus: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  10 Kč
Minimální výplata: 100,- Kč

 

Vratnepenize.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná
Vstupní bonus: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  20 Kč (při akci 50 Kč)
Minimální výplata: 300,- Kč

 

Refundo.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná až vyšší
Vstupní bonus: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  10 Kč
Minimální výplata: 100,- Kč
Zajímavý věrnostní program

 

Výše odměn je k 14.3. 2017, v průběhu času se mohou odměny samozřejmě měnit.

2 thoughts on “Cashback portály a jejich srovnání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *