Chytrá domácnost Xiaomi

Pojem chytrá domácnost už v dnešní době není žádné sci-fi, nicméně při jejím pořizování si často stále člověk nepřijde úplně jako ryba ve vodě, zejména u produktů Xiaomi.

Tuto značku jsem si zvolil, protože mě její produkty zaujali hned z několika důvodů – nabízí řešení téměř na vše od zabezpečení přes světla až po chytrou varnou konvici, produkty mají jednoduchý a elegantní vzhled a cenově si na kompletní výbavu nemusíte brát pomalu hypotéku jako u jiných značek. Problémem je zejména to, že zatím na internetu nenajdete místo, kde by bylo vše jednoduše a stručně vysvětleno, tedy až do teď :).

 

Jak to funguje

Jako první je potřeba si pořídit centrální jednotku (gateway), kterou může být například Mi Control Hub, ten funguje mimo jiné i jako takový mozek zabezpečovacího setu. Tato centrální jednotka pak komunikuje s ostatními přístroji pomocí Zigbee a Bluetooth a pomocí Wi-Fi se přes server propojuje s mobilem – obvykle aplikací Xiaomi Home (z různých důvodů lze použít i neoficiální aplikace). Propojit přístroje chytré domácnosti však údajně umí také chytrý lustr či jiné výrobky, to jsem však zatím netestoval.

 

Servery Xiaomi

Druhým a velmi důležitým bodem jsou servery Xiaomi. Naprostá většina přístrojů bez nich nebude fungovat v rámci chytré domácnosti a bohužel některé produkty fungují jen na některých serverech, jiné zase na jiných. Více [zde].

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *