Co když si smažete dokument ve Wordu? Existují zálohy

Snad každému se někdy povedlo si omylem smazat nějaká důležitá data. Většinou stačí soubor vyhrábnout z koše, při troše smůle si toho ale všimnete až po jeho vysypání.

První možností po trvalém smazání je využít jeden z celé řady obnovovacích programů. Trvalé odstranění je totiž jen pojem, který používá MS Windows, moc trvalé to ve skutečnosti není. Pokud vymažete jakýkoliv soubor, zmizí pouze v operačním systému, na ale disku zůstane. Data totiž vydrží až do doby, než se přepíšou něčím jiným. Soubor tak můžete zachránit klidně i po půl roce, jindy už je druhý den pozdě. Pokud nechcete strávit celý den zkoušením různého více či méně pochybného softwaru, rovnou mohu doporučit program Recueva. Je bezplatný a při hloubkovém scanu najde opravdu hodně, jedinou jeho nevýhodou je, že nezachovává strukturu adresářů. Až budete mít své soubory zpět, tak tento nedostatek snadno přehlédnete.

 

Z nějakého důvodu bohužel měla Recueva problém najít můj textový materiál ve Wordu. Jednalo se o dokument, se kterým jsem strávil hodně času, takže jsem to nevzdal a využil další možnosti. MS Word naštěstí automaticky ukládá průběžnou práci, kterou ukládá na jiné místo.

 

Standardní adresa pro automatické ukládání je (v nastavení lze změnit):

C:\Users\JMÉNO-UŽIVATELE\AppData\Roaming\Microsoft\Word\ 

 

Ve složce vyberete složku se jménem dokumentu a soubor je zachráněn. Podle záloh, které se mi zobrazily, program uchovává dokumenty za poslední 4 dny.

 

Důležité je mít automatické ukládání zapnuto, toho docílíte v nastavení.

Jedná se o cestu: Soubor > Možnosti > Uložit -> tím vyvoláte obrazovku níže. Zde je možné nastavit si interval ukládání, složku pro zálohy a mnoho dalšího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *