Jak převést Word (docx) do PowerPointu (pptx)?

Dokument v MS Word není problém uložit do PDF, XML, dokonce i do HTML. Pokud chcete ale exportovat do PowerPointu, to už tak snadné není.

 

Poslední dobou jsem si oblíbil můj novější projekt Prezmania.cz, kde každý může jednoduše sdílet své prezentace. Abych mohl vložit některé moje starší materiály ze školy, potřeboval jsem je převést z docx do pptx. Na internetu se mi po vyzkoušení mnoha nefunkčních aplikací podařilo najít několik jednoduchých nástrojů, přičemž každý funguje trochu jinak.

 

1) Convertio.co

Začal bych asi rovnou mým nejoblíbenějším converterem. Convertio rychle a spolehlivě převede dokument do PPTX přesně v rozložení, v jakém jsou stránky ve Wordu. Prezentace vypadá moc dobře, především pokud si nejprve změníte orientaci dokumentu na šířku. V opačném případě bude prezentace ve formátu A4, což se ne vždy hodí.

Odkaz: https://convertio.co/docx-converter/

 

2) Online-convert.com

Další aplikace, která na to jde trochu jinak. Automaticky použije orientaci na šířku ať už vypadá dokument jakkoliv. Kupodivu dokáže upravit materiály poměrně hezky. Za mě velkou nevýhodou je převod textu do obrázků, což znemožní další editaci a případné doladění drobností.

Odkaz: https://document.online-convert.com/convert-to-pptx

 

3) Online-file-convert.com

Tento converter sem pravděpodobně nepatří, jelikož jako většina nepodporuje docx ->pptx, nicméně má velmi zajímavou funkci a to je možnost OCR, tedy optického rozpoznávání znaků. Bohužel jak dobré jsou výsledky se mi nepodařilo zjistit, protože mi vždy bohužel vyskočila chybová hláška.

Odkaz: https://www.online-file-convert.com/document-converter/convert-to-pptx

 

4) Ruční hromadné kopírování

Pokud nemáte mnoho stran textu dokument je dobře rozložený, lze využít staré dobré metody CTRL+C -> CTRL+P. Zde se však může hodit vychytávka při vkládání ze schránky. Po nakopírování klikněte v PowerPointu pravým tlačítkem a vyberte z možností vložení, která je v dané situaci nejvhodnější.

 

5) Další způsoby

Existuje mnoho různých verzí MS Office a také celá řada způsobů, jak jde občas převod udělat přímo. Například můžete otevřít PowerPoint, kde při otvírání zvolíte všechny soubory a vyberete docx dokument. Většinou ale bohužel narazíte na chybovou hlášku. Dříve také MS Word podporoval funkci odeslání do MS PowerPoint a to buď přímo v nabídce soubor > odeslat > MS PowerPoint. Starší metodou je pak vložení příkazu do panelu nástrojů Rychlý přístup. V nabídce příkazů lze opět v některých verzích najít možnost odeslání do MS PowerPoint.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *