Neinstalujte zbytečné Facebook pluginy na WordPress

Není žádným tajemstvím, že velké množství pluginů je nemalá zátěž pro každý web běžící na WordPress. Plno funkcí však lze snadno rozběhnout i bez nich, například ty Facebookové.

Na WordPress si můžete nainstalovat spousty krásných Facebook pluginů, které vytvoří nejrůznější boxy, tlačítka na sdílení, lajkování, komentáře nebo třeba výpis příspěvků Vaší FB stránky. Jedná se o šikovné funkce, kterých ale docílíte úplně stejně snadno i bez nich, nebudete si ale zbytečně zaplácávat web nepotřebnými pluginy. Všechny tyto vymoženosti totiž rozběhnete pouhým umístěním HTML kódu do stránky či widgetu + části do těla (body) webu.

 

Jak vytvořit tento kód? Velmi snadno si ho můžete nechat vygenerovat v nástrojích Facebook zde:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/

 

Jako první si vyberete o jaký doplněk máte vůbec zájem, poté po rozkliknutí verze pro web vyberete požadovaný vzhled a funkce. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko a po nastavení jazyku je kód vygenerovaný.

 

Vygenerovaný kód se skládá se ze dvou částí:

  • První umístíte do těla webu (lze obvykle například v šabloně)
  • Druhou část vložíte na konkrétní místo, kde chcete tento doplněk zobrazit (například widget).

 

A to je vše. Trvalo to tak 4 minuty, což je pravděpodobně méně, než kolik byste strávili jen hledáním pluginu, který splňuje Vaše požadavky a to ani nemluvím o nutnosti ho pak ještě nastavovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *