Notebook do letadla

Poslední dobou mě zaujalo létání nízkonákladovými společnostmi po Evropě. Není totiž žádný problém za pár stovek zakoupit letenku tam i zpět. Má to však plno velkých ALE.

Mezi základní problémy lze zařadit absenci standardního registrovaného zavazadla, můžete mít tedy jen příruční zavazadlo. Nikdo však samozřejmě nebrání, aby bylo ve tvaru malého kabinového kufru do určitých a poměrně omezených rozměrů. Další komplikací může být nutnost online odbavení a třetí maximální hmotnost. Na palubu tak můžete vzít v takzvaném cabin luggage okolo 5-10 kg. Problém tedy nastává, když běžný 15 palcový notebook s příslušenstvím váží skoro 4 kg a chtěli byste si vzít i nějaké další věci. Běžně je sice možné mít i druhé zavazadlo, například brašnu s notebookem nebo kabelku, zde ale narazíte pro změnu na rozměr. Například Ryanair dovoluje druhé příruční zavazadlo do 35 cm, 15 notebook bez brašny měří zhruba 38 cm. K takovýmto cestám je tedy třeba něco malého a lehkého. Naprosto ideální jsou tablety 2v1, díky dotykovému displeji a dokované klávesnici je možné pracovat i na 10 palcích, hmotnost se dá sehnat kolem 1 kg a výdrž baterie se často pohybuje kolem 7 hodin.

Pokud hledáte přístroj primárně na dovolené, z vlastní zkušenosti mohu jednoznačně doporučit TrekStor SurfTab twin 10.1. Jedná se o německou značku, která je u nás nová a není tedy příliš známá, nicméně třeba v Německu nebo Švýcarsku je v současnosti bestseller. Z tohoto důvodu ho není problém u nás koupit velmi levně, kolem 4 000 Kč. Zpracování je kvalitní a matný povrch působí skutečně luxusně. Bezproblémovou práci zaručuje Windows 10 a praktičnost hmotnost do 700 gramů. Na nabytí vydrží kolem 7-8 hodin. Vybral jsem ho na základě mnoha kladných odborných recenzí a rozhodně nelituji, opravdu se jedná o malého a velmi šikovného pomocníka na cestování. Prodává se i ve větší velikosti 11,6, ale zde pozor, jeho hmotnost už je dvojnásobná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *