Ori and the Will of the Wisps

Ori je skutečně nádherná hra, která rozhodně není žádná tuctovka. Překrásná umělecká grafika, dokonalá hudba a především neuvěřitelné emocionální zapůsobení, které kdekoho rozbrečí jako malou želvičku.

Dlouhé hraní her beru spíše jako plýtvání časem, na počítači dokonce nemám momentálně nainstalovanou ani jednu. Občas se pouze s přáteli vrhnu na Xbox One, hezky osobně, žádné hraní přes internet s někým koho ani člověk nezná. Jednou jsem docela čistě náhodou narazil na hru Ori and the Blind Forest, tahle šikulka získala tolik ocenění, že bych je zde vypisoval pěkně dlouho. Jelikož se jedná o 2D plošinovku, mohla by snadno někomu připadat jako obyčejná skákačka. Opak je ale pravdou, je to naprosto jedinečná hra, která v člověku skutečně něco zanechá. O tom se ostatně můžete přesvědčit už po pár minutách, kdy dokáže zapůsobit na city už jen úvodní scéna. Kdyby tady třeba náhodou měl někdo z nějakého zvláštního důvodu rád brečící slečny, tak stačí najít libovolný gameplay začátku Ori a svou touhu může velmi dobře uspokojit.

Silnou stránkou této hry je především vizuální pojetí podkreslené nádhernou hudbou a doplněné povedenými scénami příběhu. Přestože se jedná o vcelku krátké útržky, dokáží neuvěřitelně vtáhnout do děje. Nechybí samozřejmě ani celá řada překvapivých zvratů, především na konci hry. Zajímavý je také systém získávání zkušeností za které si můžete vybrat nové dovednosti. Tyto dovednosti jako dvojskok nebo třeba potápění ulehčí Ori cestu a umožní ji dostat se do zcela nových lokací. První díl se potýkal s poměrně vysokou obtížností, tento menší nedostatek byl napraven verzí Definitive Edition, která umožňuje její volbu. Mně se kupodivu ale stanovená náročnost líbila, místy to bylo skutečně o nervy, ale celkově nic hrozného a není určitě problém ji dohrát do zdárného konce. Hratelnost je velmi dobrá a pokud začnete, jen tak se neodtrhnete.

 

Jak vypadá hra můžete vidět v prvním videu níže.

 

Fanoušky této hry zcela jistě potěší čerstvá zpráva o připravovaném pokračování Ori and the Will of the Wisps. Na E3 byl představen první teaser, který pravděpodobně navazuje na konec předchozího dílu a můžete ho zhlédnout níže. Datum vydaní zatím bohužel nebylo oznámeno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *