Restu.cz – z vychytané aplikace obyčejný katalog

Restu je online rezervační systém, který umožňuje pohodlně prostřednictvím webu nebo aplikace zarezervovat místa v požadované restauraci pouze pár kliky.

U portálu Restu se přímo nabízí zavzpomínat na minulost, kdy obsahovala štědrý odměňovací systém, restaurace na které si jen dokážete vzpomenout a nové inovace přicházely každou chvíli. Ty časy jsou však dávno pryč a z webu se stala geniální ukázka, jak z lze během chvíle udělat z naprosto výborné aplikace obyčejný katalog restaurací.

Samozřejmě jako provozovatel stránek chápu, že zisk stojí na vrcholu priorit, ale určitě by neměl být na úkor použitelnosti pro návštěvníky. Portál dříve odměňoval za rezervaci v restauraci 10 body i více, za následující recenzi dokonce 30 body. Nechyběly ani bohaté bonusy za registraci nebo třeba k narozeninám. Body se pak daly směnit v poměru 1:1 za voucher na jídlo v partnerském podniku. O tom že tento systém byl velmi štědrý není pochyb, nicméně změna na aktuální bonus 1 bod a 5 bodů je už poněkud rychlý skok. Je navíc třeba zmínit fakt, že v nabídce jsou dnes už je spíše dražší podniky, takže za 5 rezervací a 5 recenzí se třeba zaplatí jen 1 couvert, takže nesmysl a spíš se měl věrnostní program zrušit než nechat jeho parodii.

Nevadí, pořád je Restu výborná rezervační aplikace do našich oblíbených restaurací … no … vlastně není …, rezervační aplikace to pořád je, ale oblíbenou restauraci zde budete hledat už jen těžko. Nevím co se stalo, ale podle mého názoru se pravděpodobně úplně obdobně zhoršily podmínky i pro partnery, a tak se na Restu restaurace zkrátka vykašlaly. Na večeře chodím poměrně často a všechny moje oblíbené firmy, kam se opakovaně vracím se z Restu ztratily – zůstaly jen jejich profily bez možnosti rezervace. Všechny kde jsem byl nespokojený a už bych se tam nikdy nevrátil zůstaly. Náhoda? Ne. Proč by oblíbený podnik měl platit provize za hosty, kteří by přišli i tak? Zůstanou logicky často jen ti drazí nebo špatní.

Ale co, pořád zde máme věrné uživatele, kteří budou chodit do zbývajících restaurací a hodnotit budou i nezištně. Vedení se však rozhodlo projekt pohřbít ve velkém stylu a tyto uživatele pořádně naštvat. Za jejich měsíční střádání bodíků pod vidinou voucheru na jídlo vše ze dne na den zarazili. Změnily se bleskově podmínky a místo poukazu na večeři za body získáte už jen slevu. Za odměnu tedy můžete získat slevu maximálně 25 procent do pár zbývajících partnerských restaurací, které jsou navíc většinou předražené mým odhadem tak o 30 procent. Pro milovníky voucherů vyjde tedy výrazně lépe zakoupit slevu na Slevomatu a ani k tomu nemusí jít mnohokrát do poměrně drahých podniků v nabídce Restu.

Snižování bonusů až na nepoužitelnou úroveň se dá pochopit, neférové změny podmínek možná odpustit, ale rezervační systém bez restaurací? prostě nesmysl, zkrátka už jen online katalog.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *