Royal Lagoons Resort Hurghada – recenze a zkušenosti

Royal Lagoons je ubytování s dobrým poměrem cena/výkon. Nabídne tedy značný komfort za rozumné peníze, nicméně je zde plno velkých ale.

Tento hotel se nachází několik kilometrů od mezinárodního letiště Hurghada. Dopravní dostupnost je tak velmi dobrá a zároveň už není v těsné blízkosti, takže zde není žádný obtěžující hluk. Jedná se o resort v Egyptě, každý tak tedy už nějak musí počítat s tím, že vás v okolí hotelu budou neúnavně nutit ke koupi všeho od pásků až po kabelky doslova na každém kroku. V Royal Lagoons máte Egypt ale ještě o něco blíže, provozovatel totiž pronajímá stánky přímo ve svém areálu třetím stranám. Zatím co si tak ležíte na lehátku, střídají se u vás nejrůznější obchodníci, za které hotel nijak neručí. Někteří se dají odmítnout během chvilky, jiní jsou dost neúnavní, další dokonce až nepříjemní, pokud si od nich nechcete koupit třeba masáž. Protože se zaměřují pouze na návštěvníky hotelu, tak vás všichni obchází pravidelně. Cílem je se buď připomenout nebo si zkrátka už vůbec nepamatují, že u vás byli. A příklady nabídek čeho všeho vás u lehátka čekají? doktor, vodní sporty, profesionální fotograf, tetování, masáže, šnorchlování, taxi, prodej olejů, ovocný fresh či placená diskotéka od animátorů. Když si vezmete, že každý přijde několikrát a třeba masáže dělá i více lidí, máte na nějaký ten čas o zábavu postaráno.

 

Ubytování

Check-in je zde velmi vstřícný, nemají problém s ubytováním i o pár hodin dříve. Pokoj celkem čistý, bohužel už se projevuje stáří a s ním i plno závad jako ulomené sedátko od záchodu nebo rozbité dveře do koupelny. Příjemným bonusem byl trezor nebo každý den nové láhve balené vody přímo na pokoj. TV programy bohužel převážně v arabštině a ruštině. Koupelna je velká a najdete v ní obvykle vanu. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, nicméně ta úplně nevypadá, že by ji někdo v posledních letech čistil, tak ta spíše na vlastní nebezpečí.

 

Jídlo

Stravování je velmi dobré, šéfkuchař je zde rozhodně šikovný. Hlavní pochvalu si zaslouží především polévky a výborné dezerty, které připomínají vánoční cukroví nebo naše dorty z cukrárny. Problém nastává, pokud jedete na déle než týden. Nabídka jídla se vlastně tolik nemění a přišlo mi, že se opakují tak 2-3 dny pořád dokola. Jako příloha většinou rýže, jednou za pár dní brambory nebo bramborová kaše.  Ve stálém menu je také pizza. Z ovoce pak na stolech najdete většinou pomeranč, meloun, granátové jablko a víno. Velmi slabé jsou snacky mezi hlavními jídly, to se jedná převážně o zbytky pečiva a dortů ze snídaně a oběda.

 

Wi-fi

Dle mého názoru je uvádění Wi-Fi v parametrech hotelu dost na hraně. Pravda, wifi v lobby sice najdete, ale internet bohužel už moc ne. Rychlost by se dala srovnat s vytáčeným telefonním připojením. Na použití Messengeru to stačí, ale pokud budete chtít otevřít nějakou moderní webovou stránku, tak to dnešní prohlížeče zkrátka nezvládnou, protože mají často časové limity na načtení stránky. Já si zde hezky zavzpomínal na dobu před 20 lety, kdy se obrázky načítaly pomalu ze shora dolů a s očekáváním jste sledovali, jak obrázek pomalu přibývá. Bohužel jsem potřeboval pracovat a e-mailového klienta se mi podařilo načíst občas a jen ve zjednodušené mobilní verzi, což bylo samozřejmě velmi nekomfortní.

 

Personál

Personál je opravdu skvělý, všichni jsou stále milí a vstřícní. Rozhodně mají můj velký obdiv, že si po 10 hodinách práce 7 dní v týdnu za opravdu minimální plat dokážou udržet úsměv na tváři. Jen tak pro zajímavost, číšník si vydělá za měsíc jako zaplatíte za 1 denní výlet do Káhiry. Za dovolenou zaplatíte jako je jeho plat za celý rok. Nevýhodou je pouze fakt, že v resortech pracují muži z různých měst v Egyptě, ženy ale zůstávají doma s rodiči. Když tak máte celé město bez něžného pohlaví, můžete si snadno představit, jak snaživí k ženám budou. Zaměstnanci hotelu si samozřejmě nic nedovolí, pokud si je tedy nepustíte k tělu. Pokud to uděláte, nezapomeňte na fakt, že Arabové i přes sladká balící slůvka považují ženy za méněcenné a moc neberou Vaše ne, když oni řeknou ano. Zbavit se pak takového ctitele není rozhodně sranda.

 

Bazény a moře

Jak už název resortu napovídá, bazénů je v areálu hned několik a jejich celková plocha je impozantní. Polovina z nich je napuštěna filtrovanou mořskou vodou, druhá polovina klasickou slanou. Slané bazény jsou opravdu velmi slané a jsou určeny k relaxaci, bez problému si v něm přečtete knížku, plavání není příliš možné. V sladkých bazénech najdete tobogány, které fungují zhruba 1/3 dne a jeden lehce vyhřívaný bazén. Voda i povrch je čistý, lehátek je všude kolem dostatek.

Plavání a polehávání na pláži si vychutnáte na soukromé pláži, která se nachází asi 5-7 min pěšky od areálu hotelu. K dispozici je také bezplatný mikrobus, který jezdí každých 30 minut od recepce. Pláž je písčitá, samotné moře pak s občasnými korály a kameny.

 

Bonusy hotelu

V rámci ubytování mohou návštěvníci využít 1 hodinu tenisu zdarma, což je určitě zajímavé zpestření dovolené. Dalším benefitem je možnost návštěvy italské restaurace. Ve skutečnosti je to tak trochu to stejné jídlo, co si můžete vzít v jídelně, jen tady Vám ho donese číšník, ale téměř bez možnosti výběru, menu je víceméně stanovené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *