Tragédie jménem Účtenkovka

Máte hodně volného času se kterým absolutně nevíte co dělat? Tak to můžete zkusit novou EET loterii Práskačka.

 

// Článek vyšel krátce po spuštění, část kritizovaných chyb již byla postupem času odstraněna. //

 

Po zaregistrování účtu hráče, který už sám vyžaduje hromady údajů, přichází registrace účtenek. U nich se jedná o podobnou otravnost jako je vyžadována u podnikatelů v kontrolním hlášení, musíte totiž pokaždé zadat:

  • Kód FIK
  • DIČ obchodníka
  • Celkovou částku
  • Datum tržby
  • A dokonce i čas tržby

 

To máte srandu na pár minut u každé účtenky, proto MFČR přišlo se skenovací aplikací. Ta funguje opravdu neobyčejně špatně, navíc jí musíte z neznámého důvodu povolit i přístup k záznamu hovorů. Bohužel se mi nepodařilo najít cenu za její vývoj, ale jen logo Účtenkovky přišlo na 96 800 Kč [1]. Každopádně tahle aplikace skoro nic neumí. Z účtenky se mi povedlo po minutě skenování načíst pouze DIČ. Pokud kouknete na recenze na Google play, rozhodně je to zcela normální. Dal jsem si práci a hledal uživatele, kteří tento skvost ocenili 5 hvězdičkami. Většina ji buď vůbec nezkoušela nebo jen chtěli vyjádřit svůj názor, že kdo je proti EET, tak je zloděj a chce okrádat stát.

 

Jiří: Komentáře najatých id*Otu k smíchu. Zalknete se vztekem zlodejičci EET funguje a fungovat bude i kdyby jste se na hlavu stavěli.

Michal: Super nápad… Už nikdy neodejdu z hospody bez učtenky! :-)

Milan: Přehledné, snad bude fungovat

Jana: Jednoduše zpracované, uvidíme jak bude fungovat za mě zatím plný počet hvězd.

Nisikohut: Zadat ručně mi nedělá problém. A kdo to nechce,ať to smaže… Lidi si bez aplikací ani nezajdou na záchod. Aby se z toho jednou neposrali..

 

Typickou chybou skenování je například záměna B a 8, ale i v ručním zadávání při tolika údajích lze udělat snadno chybu. Krátce po spuštění se tak samozřejmě našel někdo, kdo díky překlepu osočil prodejce z neevidování účtenky [2].

 

Účtenkovka má ale přeci jen jednu velkou výhodu. Na rozdíl od kontrolního hlášení nebo EET si totiž každý může vybrat, jestli s ní bude ztrácet svůj čas nebo ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *