WordPress a odkazy na části stránky

Píšete delší článek a nechcete, aby návštěvníci museli v textu pracně hledat konkrétní informace? Řešení je jednoduché – jsou to kotvy.

V tomto mininávodu si ukážeme, jak zakotvit určitou část textu a odkázat na ni třeba hned na začátku článku. Není to nic složitého, stačí přepnout do HTML zobrazení a použít následující kód:

<a name="kotva01">Text článku</a>

 

Tato drobnost vytvoří kotvu, na kterou je možné odkázat z libovolné části příspěvku či stránky. K vytvoření odkazu lze jednoduše použít funkci v editoru textu (Vložit/upravit odkaz – symbol svorky).

 

Ve vyskakovací nabídce editoru pak vložte pouze:

#kotva01

 

Tento postup vytvoří následující HTML kód:

<a href="#kotva01">Text odkazu</a>

 

Jak vypadá výsledek můžete vidět například zde: Biologie-chemie.cz/pojmy-z-biologie-velky-slovnik

  • Kotvy jsou použity k přesouvání na požadovaná počáteční písmena pojmů ve slovníku

 

Dalším možným řešením dlouhého článku je vytvoření stránek příspěvku. K tomuto účelu se používá následující tag:

<!--nextpage-->

Opět je samozřejmě třeba vložit kód v HTML editoru.

2 thoughts on “WordPress a odkazy na části stránky

  1. Dobrý den, děkuji za praktický článek. Můžete mi prosím poradit, jak řešit situaci, kdy odkazování na kotvu sice funguje, ale začátek odkazovaného textu je překryté lištou s horním menu, která zakrývá část čtené stránky…?

    1. Dobrý den, pravděpodobně máte na mysli administrační lištu u RS WordPress. V první řadě je důležité zmínit, že tato lišta se nejspíše zobrazuje pouze u Vás po přihlášení. Návštěvníkům se tak část nezakrývá. Nicméně zpět k dotazu, problém je možné řešit například rozdělením odkazu kotvy a textu tvrdou mezerou. Takže na první řádek vložíte a name=“kotva“, na další řádek tvrdou mezeru, na třetí řádek text na který odkazujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *