Začínáme s WordPressem: pluginy

WordPress patří mezi nejoblíbenější redakční systémy nejen u nás, ale i ve světě. Umožňuje jednoduše vytvořit stránky pomocí pár kliknutí, ale zároveň lze velmi dobře rozšířit, aby dokázal uspokojit i náročnější uživatele.

Po nainstalování systému je možné web sice okamžitě používat, ale nemělo by se zapomínat na celou řadu rozšíření, která jsou takovou nepsanou nutností.

 

Optimalizace pro vyhledávače (SEO)

Každý zcela jistě chce, aby jeho stránky byly ve výsledcích vyhledávání na co nejlepších pozicích. K tomuto účelu je dobré zvolit jednu ze dvou možností – All In One SEO Pack nebo Yoast SEO. Pluginy jsou oba výbornéobecně ale panuje názor, že druhý je o malinko lepší.

 

Legislativa

Není tomu tak dávno, co vrcholila migrační krize. Evropská Unie však viděla priority trochu jinde a rozhodla se, že v první řadě je nutné ochránit uživatele internetu před vražednými cookies. Přestože tu byly snad od prvních krůčků internetu, dnes o jejich používání musíte povinně informovat své návštěvníky. K obtěžování otravnou lištou můžete využít například Cookie Law Info.

 

Spam

Otravní roboti, kteří vlákají své komentáře jsou všude od diskuzních fór přes sociální sítě až po WordPress. Bojovat proti nim lze například pomocí pluginů Raven’s Antispam či Akismet.

 

Zlepšení rychlosti stránek

Pomocí dočasně ukládaných dat je možné zrychlit rychlost stánek pro návštěvníky. Oblíbený je nástroj WP Super Cache. S tím souvisí také projekt a stejnojmenný plugin AMP (Accelerated Mobile Pages), který má za cíl zrychlit načítání stránek za využití Google Cache.

 

Sociální sítě

V současnosti je propojení s Facebookem poměrně běžná záležitost a také jedna z nejlevnějších metod získávání fanoušků. Možnost zobrazit FB stránku na webu umožňuje Easy Facebook Like Box. Nenabízí pouze možnosti jako získávání fanoušků a sdílení, ale dokáže také zobrazit příspěvky na zdi.

 

Komunikace s návštěvníky je také možný pomocí tradičního kontaktního formuláře, legenda je Contact Form 7.

 

Další vychytávky

Widget Context – nastavení zobrazení widgetů pouze v určitých sekcích webu

WP-Polls – ankety s obrovskými možnostmi přizpůsobení

MonitorAdblock – zablokování přístupu pro návštěvníky používající AdBlock

Hide Page & Post Titles – skrytí názvů stránek a příspěvků

Inline frame – Iframe – zobrazení jiného webu v rámci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *