[Zobrazení s výběrem rubrik]

Chytrá domácnost Xiaomi

Pojem chytrá domácnost už v dnešní době není žádné sci-fi, nicméně při jejím pořizování si často stále člověk nepřijde úplně jako ryba ve vodě, zejména u produktů Xiaomi.

Zobrazit

Malta [Evropa]

Malý, ale velmi krasný krásný ostrovní stát ve Středozemním moři. Najdete zde opravdu neobyčejnou kulturu, která smísila arabský svět s křesťanstvím a anglickými zvyky. Specifický je také jazyk, vedle angličtiny se zde totiž mluví i maltsky. Jedná se o arabský jazyk psaný latinkou. Malta je velice bohatá na historické památky, tři z nich se nacházejí na listině Kulturního dědictví UNESCO. Jde hlavní město Valletta jako celek, megalitické chrámy a Hypogeum Ħal Saflieni.

 

Moje články o Maltě na tomto webu:

Kam na Valentýna? Malta!

Nevíte kam na Valentýna nebo chcete zkrátka jen pryč ze zimy? Malta je to pravé! ...
Otevřít článek

Švýcarsko [Evropa]

Švýcarsko je vcelku malý stát, který vás snadno okouzlí svou malebnou horskou krajinou. Světoznámé jsou železniční trasy, které projíždí napříč Alpami a poskytují tak nezapomenutelné zážitky. Není proto divu, že například Bernina Express [video] najdete i na seznamu UNESCO. Typická švýcarská čokoláda také stojí za to, ač jsem byl osobně o rozdílech s naší čokoládou skeptický, koupíte zde obrovské množství druhů s nejrůznějšími náplněmi, které by vás ani nenapadly.

 

Moje články o Švýcarsku na tomto webu:

Bernina Express – nejkrásnější železnice na světě

Švýcarské panoramatické vlaky Bernina Express se pyšní nejimpozantnějšími přejezdy Alp. Díky své unikátnosti se zapsaly dokonce i na seznam UNESCO ...
Otevřít článek